Успешно е опериран десниот бек на Металург 2 Дејан Гошевски

15.01.2019 12:49
50255247_396175894259976_2152860345759170560_n - Copy

Десниот бек на Металург 2 Дејан Гошевски конечно ја санираше повредата на левото колено. Вчера тој успешно ја мина операцијата на менискус на коленото.

Дејан се чуствува добро и се очекува да почне со тренинзи по 5 до 6 недели.

Му посакуваме брзо враќање на ракометен терен.

.

50255247_396175894259976_2152860345759170560_n_resize

Прочитано 1.276 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 − = 4