Утре почнува 2. коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

17.09.2019 17:43
64865816_10156582041083666_5019685534767775744_o

Утре во Лигата на шампионите почнува второто коло од групната фаза. Македонските претставници ќе ги одмерат силите со екипите на Порто (Вардар во Скопје) и на Савехоф (Е.Работник во Шведска).

.

Распоред и сатница

18.09.2019 г., 18.00 ч.:   Динамо Букурешт – Кристијанштад   (Д)

18.09.2019 г., 19.00 ч.:  Фленсбург – Елверум   (А)

18.09.2019 г., 19.00 ч.:   Савехоф – Еурофарм Работник   (Ц)

21.09.2019 г., 15.00 ч.:   Висла Плоцк – Кадетен Шафхаузен   (Д)

21.09.2019 г., 16.00 ч.:   Бидасоа Ирун – Кокс   (Ц)

21.09.2019 г., 17.30 ч.:   Веспрем – Кил   (Б)

21.09.2019 г., 18.30 ч.:   Мешков Брест – Монпелје   (Б)

21.09.2019 г., 18.30 ч.:   Спортинг Лисабон – Татран Прешов   (Ц)

21.09.2019 г., 20.00 ч.:   Барселона – Цеље ПЛ   (А)

22.09.2019 г., 15.10 ч.:   ГОГ – Чеховски Медведи   (Д)

22.09.2019 г., 16.50 ч.:   Алборг – ППД Загреб   (А)

22.09.2019 г., 17.00 ч.:   Вардар – Порто   (Б)

22.09.2019 г., 19.00 ч.:   ПСЖ – Пик Сегед   (А)

22.09.2019 г., 20.00 ч.:   Киелце – Мотор Запорожје   (Б)

Прочитано 116 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 − 2 =