Утре почнува Лигата на шампионите. Распоред и сатница

11.09.2018 13:59
35525274_10155798289913666_1776430982233063424_o

Со утрешните четири средби, утре почнува новата сезона во Лигата на шампионите. Металург и оваа година е дел од најсилната ракометна лига на светот и ќе настапува во групата „Ц“, заедно со екипите на Бјерингбро, Спортинг Лисабон, Бешикташ, Чеховски Медведи и Татран Прешов.

Во првото коло Металург и гостува на екипата на Спортинг Лисабон, а овој натпревар ќе се одигра в сабота, со почеток во 18.30 часот, во “Павилхао Жоао Роча“, лисабонска сала со капацитет од 3000 места.

.

Распоред и сатница на првото коло:

12.09.2018 г.,17.15 ч.:   Рихимаен Кокс – Адемар Леон  (Д)

12.09.2018 г.,18.00 ч.:   Мотор Запорожје – ПСЖ  (Б)

12.09.2018 г.,18.30 ч.:   Динамо Букурешт – Елверум  (Д)

12.09.2018 г.,19.00 ч.:   Р.Н.Левен – Барселона  (А)

15.09.2018 г.,17.30 ч.:   Монпелје – Вардар  (А)

15.09.2018 г.,17.30 ч.:   Бешикташ – Татран Прешов  (Ц)

15.09.2018 г.,18.00 ч.:   Веспрем – Киелце  (А)

15.09.2018 г.,18.30 ч.:   Спортинг – Металург  (Ц)

15.09.2018 г.,19.30 ч.:   Кристијанштад – Брест Мешков  (А)

16.09.2018 г.,15.10 ч.:   Бјерингбро – Чеховски Медведи  (Ц)

16.09.2018 г.,17.00 ч.:   Цеље ПЛ – Скјерн   (Б)

16.09.2018 г.,19.00 ч.:   Висла Плоцк – Вакер Тун  (Д)

16.09.2018 г.,19.00 ч.:   Нант – Фленсбург  (Ц)

16.09.2018 г.,20.00 ч.:   ППД Загреб – Пик Сегед  (Б)

Прочитано 931 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


1 + = 7