УТРЕ ПОЧНУВА ПРОДАЖБАТА НА ВЛЕЗНИЦИТЕ ЗА НАТПРЕВАРОТ МЕТАЛУРГ – ВЕСПРЕМ

29.01.2014 11:00
metalurg_veszprem_resize

rk-metlurg-logo_final_resize3

Утре почнува продажбата на влезниците за средбата Металург – Веспрем. Цената на влезниците е 100 денари, а ќе можат да се набават на касата во салата “Автокоманда“. Бројот на местата е ограничен, атрактивноста на противникот огромна, и затоа ви препорачуваме на време да го обезбедите вашето присуство на големиот спектакл.

Натпреварот се игра в сабота (1.2.2014 г.), со почеток во 19 часот.

Тие што нема да имат среќа да дојдат до влезница натпреварот ќе можат да го проследат на националната телевизија.

Прочитано 1.296 пати

(4) Коментари

  1. vo kolku saat zapocnuva prodazbata?

  2. A kade se igra natprevarot? Avtokomanda?

Напишете коментар


7 + = 13