Утре почнува СП во Германија и во Данска. Распоред на првото коло

09.01.2019 16:32
imago35093369h-logo

Со утрешните две средби почнува СП во Германија и во Данска, 26–то по ред.

Утре своите први средби ќе ги одиграат домаќините на СП, репрезентациите на Германија и на Данска. Македонија својата прва средба ќе ја одигра в петок, а наш прв противник ќе биде селекцијата на Јапонија, која имаше најдолги подготовки за ова СП.

.

Распоред на првото коло:

Група “А“:

10 јануари, 18.15 часот:  Германија – Кореја

11 јануари, 18.00 часот:  Србија – Русија

11 јануари, 20.30 часот:  Бразил – Франција

Група “Б“:

11 јануари, 15.00 часот:  Јапонија – Македонија

10 јануари, 18.00 часот:  Исланд – Хрватска

10 јануари, 20.30 часот:  Бахреин – Шпанија

Група “Ц“:

10 јануари, 20.15 часот:  Чиле – Данска

11 јануари, 18.00 часот:  Саудиска Арабија – Австрија

11 јануари, 20.30 часот:  Тунис – Норвешка

Група “Д“:

11 јануари, 15.30 часот:  Ангола – Катар

11 јануари, 18.00 часот:  Аргентина – Унгарија

11 јануари, 20.30 часот:  Египет – Шведска

Прочитано 519 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 − 2 =