Утре почнуваат возвратните четврт-финални натпревари во Лигата на шампионите

03.05.2019 21:38
ba6ffd566fc59088516d4b9e241d2e08_XL_resize_resize-610x3821-610x382

Овој викенд се играат возвратните четврт-финални натпревари во Лигата на шампионите. Четири екипи, Вардар, Киелце, Веспрем и Барселона, се многу блиску до пласман на фајналфорот на ова најсилно ракометно клупско натпреварување на светот, бидејќи во реваншот влегуваат со огромни предности од првите натпревари.

.

Распоред:

04.05.2019 г., 17.30 часот:  Веспрем – Фленсбург          прв натпревар:  28:22 (15:15)

04.05.2019 г., 19.30 часот:  Барселона – Нант          прв натпревар:  32:25 (16:12)

05.05.2019 г., 17.00 часот:  ПСЖ – Киелце          прв натпревар:  24:34 (11:16)

05.05.2019 г., 19.00 часот:  Пик Сегед – Вардар          прв натпревар:  23:31 (12:14)

Прочитано 566 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 − 2 =