Утре продолжува 10. коло на Лигата на шампионите. Распоред и сатница

30.11.2018 16:30
35525274_10155798289913666_1776430982233063424_o1-610x4311-610x431

Утре ќе се одиграат дури седум средби од десеттото коло на групната фаза на Лигата на шампионите, последно за Металург и за уште девет екипи од групите “Ц“ и “Д“, кои не обезбедија настап во плејоф.

Металург утре гостува кај екипата на Татран Прешов. За нас е ова натпревар за престиж, додека за нашиот противник средбата е решавачка за неговиот евентуален пласман во плејоф. Средбата ќе се одигра во Прешов, со почеток во 19.30 часот.

.

Распоред и сатница:

01.12.2018 г., 16.00 ч.:  Бешикташ – Чеховски Медведи   (Ц)

01.12.2018 г., 17.00 ч.:  ППД Загреб – Мотор Запорожје   (Б)

01.12.2018 г., 17.30 ч.:  ПСЖ – Скјерн   (Б)

01.12.2018 г., 17.30 ч.:  Вардар – Киелце   (А)

01.12.2018 г., 18.30 ч.:  Кристијанштад – Р.Н.Левен   (А)

01.12.2018 г., 19.30 ч.:  Татран Прешов – Металург   (Ц)

01.12.2018 г., 20.00 ч.:   Адемар Леон – Елверум   (Д)

02.12.2018 г., 16.30 ч.:  Барселона – Мешков Брест   (А)

02.12.2018 г., 16.50 ч.:  Силкеборг – Спортинг Лисабон   (Ц)

02.12.2018 г., 17.00 ч.:  Цеље ПЛ – Нант   (Б)

02.12.2018 г., 19.00 ч.:  Веспрем – Монпелје   (А)

Веќе се одиграни:

28.11.2018 г., 18.15 ч.:  Кокс – Висла Плоцк  27:26 (10:15)   (Д)

28.11.2018 г., 19.00 ч.:  Фленсбург – Пик Сегед  27:25 (14:14)   (Б)

29.12.2018 г., 20.00 ч.:  Вакер Тун – Динамо Букурешт  29:33 (13:14)   (Д)

Прочитано 109 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


3 − 1 =