Утре продолжува 9. коло на Лигата на шампионите

22.11.2019 18:40
64865816_10156582041083666_5019685534767775744_o

Со одигрување на утрешните седум средби, продолжува 9. коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Можност за нови бодовиќе има и македонскиот шампион Вардар, кој ќе и гостува на екипата на Мешков Брест.

.

Распоред:

15.00 ч.:  Висла Плоцк – ГОГ  (Д)

16.00 ч.:  Бидасоа Ирун – Спортинг Лисабон  (Ц)

16.00 ч.:  Савехоф – Татран Прешов  (Ц)

17.15 ч.:  Монпелје – Порто  (Б)

17.30 ч.:  Веспрем – Киелце  (Б)

19.30 ч.:  Мешков Брест – Вардар  (Б)

20.00 ч.:  Барселона – Фленсбург  (А)

Претходно играа:

20.11.2019 г.:  Кил – Мотор Запорожје  (Б)  32:32 (16:17)

20.11.2019 г.:  Кокс – Еурофарм Работник  (Ц)  23:21 (13:13)

20.11.2019 г.:  Динамо Букурешт – Чеховски Медведи  (Д)  34:23 (15:13)

В недела ќе играат:

16.50 ч.:  Алборг – ПСЖ  (А)

17.00 ч.:  ППД Загреб – Елверум  (А)

17.00 ч.:  Цеље ПЛ – Пик Сегед  (А)

19.00 ч.:  Кадетен Шафхаузен – Кристијанштад  (Д)

Прочитано 311 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 + = 9