Утре се игра фајнал-форот во пионерска конкуренција

05.04.2019 23:03
55937561_2346986065345574_402184220815917056_o

Утре во Струга, во организација на КЛ-7 Струга, ќе се одигра фајнал-форот во машка пионерска конкуренција, кој ќе го даде пионерскиот шампион на Македонија.

На овој турнир ќе настапи и пионерскиот тим на Металург, кој во Струга доаѓа како победник на својата група и без загубен бод во групната фаза.

.

Распоред на натпреварите:

Полуфинале 1:  КЛ7 Струга – Алушовски   (10.30 часот)

Полуфинале 2:  Металург – Шампион   (12.00 часот)

Натпревар за трето место:    16.30 часот

Финале:    18.00 часот

Прочитано 157 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 − 4 =