Утре се игра некомплетното четврто коло на Лига Европа

23.11.2020 13:13
ehfel_meta-image1200x1200-002-610x320-610x320

Во текот на утрешниот ден на терените низ Европа ќе се одигра некомплетното четврто коло на Лига Европа. Ќе се одиграат 8 од предвидените 12 средби, додека четири, меѓу кои и таа меѓу Металург и Фиверс, ќе почекаат подобри времиња. Интерсна ситуација се случи во нашата група “А“. Одложени се сите три предвидени средби, но Феникс Тулуз и Адемар Леон, со согласност на ЕХФ, ќе го одиграат меѓусебниот натпревар од осмото коло.

.

Распоред:

Група “А“:

Металург – Фиверс  одложена

Висла Плоцк – Адемар Леон  одложена

Феникс Тулуз – Чеховски Медведи  одложена

Феникс Тулуз – Адемар Леон  20.45 часот – ова е натпревар од осмото коло

Група “Б“:

Динамо Букурешт – Нимс  18.45 часот

Кристијанштад – Спортинг Лисабон  20.45 часот

Фуксе Берлин – Татран Прешов  20.45 часот

Група “Ц“:

ЦСКА – Нексе  18.45 часот

Алингсас – Магдебург  (18.45 часот)

Монпелје – Бешикташ  (20.45 часот)

Група “Д“:

Тримо Требиње – ГОГ  (18.45 часот)

Р.Н.Левен – Еурофарм Пелистер  (20.45 часот)

Кадетен Шафхаузен – Татабања  одложена

Прочитано 117 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 2 = 7