Утре се игра некомплетното петто коло на Лига Европа. Распоред

30.11.2020 21:15
ehfel_meta-image1200x1200-002-610x320-610x320-610x320

Утре на програмата е петтото коло од групната фаза на Лига Европа. И ова коло нема да се одигра комплетно, бидејќи три средби, меѓу кои и таа на Металург, се одложени поради коронавирус проблеми.

.

Распоред:

Група “А“:

Феникс Тулуз – Висла Плоцк  18.45 часот

Фиверс – Адемар Леон  20.45 часот

Металург – Чеховски Медведи   – одложена и ќе се одигра на 11 декември во Чехов, со почеток во 18.45 часот

Група “Б“:

Кристијанштад – Татран Прешов  18.45 часот

Фуксе Берлин – Динамо Букурешт  18.45 часот

Спортинг Лисабон – Нимс  20.45 часот

Група “Ц“:

ЦСКА – Бешикташ  18.45 часот

Нексе – Магдебург  20.45 часот

Монпелје – Алингсас  20.45 часот

Група “Д“:

Тримо Требње – Еурофарм Пелистер  20.45 часот

ГОГ – Татабања  – одложена и ќе се одигра на 9 декември

Р.Н.Левен – Кадетен Шафхаузен  – одложена

Прочитано 82 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 − = 2