Утре се игра некомплетното трето коло на Лига Европа

16.11.2020 20:03
ehfel_meta-image1200x1200-002-610x320-610x320

Утре на терените низ Европа ќе се одигра некомплетното трето коло на Лига Европа.

Македонските претставници, Металург и Еурофарм Пелистер, ќе ги одиграат своите средби против екипите на Адемар Леон и на Кадетен Шафхаузен.

.

Распоред:

Група “А“:

Фиверс – Феникс Тулуз (18.45)

Чеховски Медведи – Висла Плоцк (18.45 часот)

Адемар Леон – Металург (20.45 часот)

Група “Б“:

Нимс – Кристијанштад (20.45 часот)

Спортинг Лисабон – Фуксе Берлин одложена

Татран Прешов – Динамо Букурешт одложена

Група “Ц“:

Нексе – Монпелје (18.45 часот)

Бешикташ – Алингсас (18.45 часот)

Магдебург – ЦСКА (20.45 часот)

Група “Д“:

Еурофарм Пелистер – Кадетен Шафхаузен (18.45 часот)

Татабања – Тримо Требиње (18.45 часот)

ГОГ – Р.Н.Левен (18.45 часот)

Прочитано 94 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 7 = 15