УТРЕ СТАРТУВА СТРУШКИОТ РАКОМЕТЕН ТУРНИР

14.08.2012 12:34
images

Утре стартува јубилејниот 40-ти “Струшки ракометен турнир“.

Металург утре се сели во Струга и веќе во 20.45 часот ќе ја има и првата средба, со романскиот претставник Дадеман Бакау. Во нашата група учествува и екипата на  Брест Мешков од Белорусија. Металург, со утрешното приклучување на Дарко Станиќ, е комплетен.

Еве го распоредот и активностите за утре:

10.00 часот: Тренерски семинар. Учество и предавања од страна на експерти од Македонија и странство.

18.30 часот: Динамо Минск – Струга

20.00 часот: Свечено отворање 

  20.45 часот: Металург – Дадеман Бакау

На досегашните 39 струшки турнири најмногу успех имала екипата на Вардар (12 победи) и Пелистер (11).

ВКУПНО ПОБЕДИ
Вардар 12
Пелистер 11
Борац (Бања Лука) 4
Металопластика 4
Т. К. Бренд 3
Железничар Ниш 2
В. В. Тиквеш 1
Аски Анкара 1
Приштина 1

Прочитано 581 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 3 = 3