Утре стартуваат натпреварите во Купот на Македонија

17.05.2018 11:34
FLP_3050-2

Утре во Битола, во салата Младост, почнуваат натпреварите во Купот на Македонија.

Во полуфиналето ќе видиме две пресметки меѓу екипите од Скопје и од Битола:

18 мај, 16.30 часот:  РК Вардар – РК Пелистер

18 мај, 19.15 часот:  РК Еурофарм Работник – РК Металург

Финалната средба е предвидена да се игра в сабота, со почеток во 16.30 часот.

Прочитано 310 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 − 1 =