Утре во Автокоманда се игра осмина-финалето од Купот на Македонија

18.04.2019 21:20
kup-na-makedonija-pehar1

Утре во Автокоманда ќе се одиграат натпреварите од втората осмина-финална група во Купот на Македонија.

Групата ја сочинуваат екипите на Металург, Тинекс Пролет, Радовиш и на Јуниор Кисела Вода.

.

Распоред:

16.00 часот:  Радовиш – Тинекс Пролет

18.30 часот:  Металург – Јуниор Кисела Вода

Финалето на групата ќе се одигра в сабота, со почеток во 18.00 часот.

Прочитано 337 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 + 2 =