УТРЕ ВО “АВТОКОМАНДА“ СЕ ИГРА ОСМИНАФИНАЛЕТО ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

26.04.2013 18:35
makedonija-kup_resize

Металург Јуниор е  домаќин на осминафиналното натпреварување во Купот на Македонија, група 4.

Распоред:

Сабота, 27 април:

15.00  РК Куманово – РК Драчево  (полуфинале 1)

17.00  РК Металург Јуниор – РК Радовиш  (полуфинале 2)

Недела, 28 април:

14.30  Финале

Прочитано 365 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


2 + 9 =