УТРЕ ВО АВТОКОМАНДА СЕ ИГРААТ НАТПРЕВАРИ ОД КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

17.04.2015 13:21
MJI_411_resize_resize-610x218_resize

za tekst

Овој викенд е предвиден за одигрување на натпревари во Купот на Македонија. Вкупно 16 екипи, поделени во четири групи, ќе се борат за четири места, кои водат во фајналфорот на ова натпреварување.

Металург е домаќин на групата 4, каде, покрај нас, ќе настапат и екипите на Феникс, Текстилец и на Радовиш.

Распоред:

Сабота:

10.30 часот:  Металург – Феникс

13.00 часот:  Текстилец – Радовиш

17.30 часот:  Финале

 

В сабота игра и Металург 2, кој е дел од групата 2, заедно со Лозар, Пролет и со Работнички. Домаќин на овој турнир е екипата на Пролет.

Распоред:

Сабота, 16.00 часот:  Лозар – Металург 2

Недела, 18.30:  Финале.

Прочитано 1.067 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 − = 4