Утре во Богданци ќе го дознаеме кадетскиот шампион на Македонија

22.06.2021 14:16
DAR_0576_resize

Утре во Богданци ќе се одржи фајналфорот во машка кадетска конкуренција, кој ќе го даде новиот кадетски шампион на Македонија.

Кадетите на Металург, кои во завршницата се пласираа со четири убедливи победи, ќе бидат дел од фајналфорот, заедно со екипите на Струга, Вардар и на Младост Богданци.

Познати се полуфиналните двојки и сатницата на завршниот турнир:

11.00 часот:  Младост Богданци – Вардар
13.00 часот:  Струга – Металург
17.30 часот:  Меч за третото место
19.30 часот:  Финале

Прочитано 99 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 2 = 1