Утре завршува групната фаза на кадетското СП во Скопје. Распоред

12.08.2019 02:57
MKD-Denmark-11.08.2019-WCH-U19-9671_resize

Утре на кадетското СП во Скопје завршува групната фаза. Ќе се одигра комплетното петто коло во сите четири групи.

Македонија за противник ќе ја има селекцијата на Јапонија, а од исходот на таа средба ќе зависи дали групата ќе ја завршиме на второто, третото или четвртото места.

.

Рапоред:

Група “А“:

12.08.19, 16.30 ч.:   Чиле – Саудиска Арабија

12.08.19, 18.30 ч.:   Словенија – Норвешка

12.08.19, 20.30 ч.:   Хрватска – Шпанија

Група “Б“:

12.08.19, 10.30 ч.:  Тајван – Канада

12.08.19, 12.30 ч.:  Унгарија – Eгипет

12.08.19, 14.30 ч.:  Шведска – Франција

Група “Ц“:

12.08.19, 16.30 ч.:  Aргентина – Нигерија

12.08.19, 18.30 ч.:  Данска – Бахреин

12.08.19, 20.30 ч.:  Mакедонија – Jапонија

Група “Д“:

12.08.19, 10.30 ч.:  Бразил – Португалија

12.08.19, 12.30 ч.:  Србија – Tунис

12.08.19, 14.30 ч.:  Исланд – Германија

Прочитано 448 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 + 2 =