Утре завршува кадетското СП во Скопје. Распоред на последните натпревари

17.08.2019 21:55
STP_6302_resize

Пред самиот сме крај на кадетското СП, што Македонија одлично го организираше во Скопје. Утре се играат најважните натпревари, а во финалната пресметка ќе ги видиме селекциите на Египет и на Германија. Сите утрешни натпревари ќе се играат во арената Борис Трајковски.

.

Распоред:

10.30 часот, натпревар за седмото место:  Исланд – Шпанија

13.00 часот, натпревар за петтото место:  Франција – Унгарија

15.30 часот, натпревар за третото место:  Португалија – Данска

18.00 часот, големото финале:  Египет – Германија

Прочитано 170 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 + = 7