УТВРДЕНИ СЕ ДАТИТЕ НА ПРВИТЕ ШЕСТ НАШИ НАТПРЕВАРИ ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ

18.09.2013 01:08
grupa c_resize

grupa c_resize_resize

Оваа сезона невообичајно долго се формира точниот календар на средбите во Лигата на шампионите. Пред првите натпревари во групната фаза, утврдени се датите само на првите шест наши средби:

1. Коло, сабота, 21 септември, 16.30 часот:  Тун – Металург

2. Коло, сабота, 28 септември, 18.00 часот:  Металург – Пари Сен Жермен

3. Коло, сабота, 12 октомври, 16.15 часот:  Барселона – Металург

4. Коло, недела, 20 октомври, 18.00 часот:  Металург – Динамо Минск

5. Коло, четврток, 14 ноември, 20.00 часот:  Металург – Вардар

6. Коло, недела, 24 ноември, 18.00 часот:  Вардар – Металург

grupa c_resize_resize

Прочитано 2.055 пати

(5) Коментари

  1. neznam koj go pravi rasporedot i odreduva satnicata ama mene ova mi izgleda ludo …podobro igrajte vo 12 casot na pladne ….lugje moi zaboravate ili tie drugite zaboravile deka zavrsetokot na rabotnoto vreme e vo raspon od 16 do 17 i 30 casot …pa ke treba mnogu molenje da ne pustat da odime da go gledame nasiot milenik Metalurg…so nadez deka nesto ke promenite pozdrav ….pirat stara garda

    • Од шест закажани меча пет се играат в сабота и недела, а само еден в четврток и тоа во 20 часот. Инаку термините се утврдуваат во триаголникот Металург – Алфа ТВ – ЕХФ, а последниот збор го има ЕХФ, кој пак пред себе ги има сите натпревари од тој ден и сите тв-преноси, па калкулира со термините.

  2. mislev tuka i na seha ligata…na krajot na kraistata ke prisustvuvam na sekoj mec sto ke mozam …pozdrav i mnogu sreka vo ligata

  3. Ovoj mec sto e barselona metalurg ke se igra na 12 ti vo spanija ili vo skopje? koga ke bide vo skopje so barselona?

    • 12.10.2013 Барселона – Металург, 19/23.02.2014 Металург – Барселона

Напиши одговор на pirat stara garda Откажи одговор


2 + 4 =