В недела завршува СП во Египет

30.01.2021 00:05
Egypt 2021_1440x600

По денешните полуфинални натпревари, стана јасно кои две селекции ќе се борат за златото, а кои за третото место на СП во Египет.

Овие два последни натпревари ќе се одиграат в недела во Каиро.

.

Распоред:

Недела, 14.30 часот:  Шпанија – Франција   (натпревар за третото место)

Недела, 17.30 часот:  Данска – Шведска   (финале)

Прочитано 84 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 1 = 3