Топ Вести

В ПЕТОК, МЕТАЛУРГ ЗАМИНУВА НА ПОДГОТОВКИ ВО ВРЊАЧКА БАЊА

17.03.2015 21:54
DSC0090_resize2_resize

za tekst

Откако ги заврши обврските во Лигата на шампионите и во СЕХА-лигата, Металург почна со подготовките за плеј-офот во македонското првенство.

В петок, Металург ќе замине во Врњачка Бања каде ќе се подготвува до 29 март. На пат ќе тргнат сите расположливи ракометари, а Металург ќе биде сместен во хотелот “Соларис Ресорт“.

slide04_resize

Екипата ќе тренира во салата “Владе Дивац“, а ќе се користат истите термини во кои екипата тренира и во Скопје, претпладне, од 09.30 до 11 часот, и попладне, од 17.30 до 19 часот.

hala01_resize

Прочитано 1.076 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 + 6 =