ВАНЧО ДИМОВСКИ ПОЛНИ 33 ГОДИНИ

04.04.2012 12:23
DSC_7274_resize_resize

Капитенот на Металург, Ванчо Димовски, денес полни 33 години. Димовски како член на македонската ракометна репрезентација во моментот е во Шведска каде треба да го даде својот допринос во борбата за олимписка ракометна виза. На Димовски му го честитаме роденденот и му посакуваме добро здравје и многу спортски успеси.

 

                                                                                          РК Металург

 

Фото:

Прочитано 255 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 6 = 1