Топ Вести

Вања Илиќ во списокот на српскиот селектор

30.05.2018 14:00
16299281_1255327994567139_8116129799392153090_n

Крилото на Металург се најде во поширокиот список на српскиот селектор Љубомир Обрадовиќ за бараж-средбите со Португалија за пласман на СП 2019.

.

На списокот се имињата на 28 ракометари: Дарко Арсиќ, Миљан Пусиќ, Вукашин Воркапиќ, Милан Ѓукиќ, Никола Потиќ, Стефан Вујиќ, Младен Крсмаманиќ, Никола Црноглавац, Дарко Ѓукиќ, Воислав Брајовиќ, Светислав Веркиќ, Живан Пешиќ, Богдан Радивојевиќ, Петар Ѓорѓиќ, Владимир Јевтиќ, Немања Илиќ, Вања Илиќ, Момир Рниќ, Зоран Николиќ, Младен Шотиќ, Мијајло Марсениќ, Ѓорѓе Спасиќ, Немања Зелениновиќ, Стеван Сретеновиќ, Андрија Мангар, Дарко Стевановиќ, Владимир Купар и Тибор Иванишевиќ.

.

Бараж-натпреварите за СП во Германија и Данска Србија ќе ги одигра на 10 јуни во Ниш и четири дена подоцна во Варзим (Португалија).

Прочитано 67 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 6 = 8