Вардар е последниот учесник на фајналфорот во Купот на Македонија

08.05.2018 11:09
vardarci-ubedlivi-vo-kupot-dvapati-go-pobedija-metalurg-16523

Поради обврските во Лигата на шампионите, четврт-финалната група 1, чиј домаќин беше екипата на Вардар, своите натпревари ги одигра вчера. Сосема очекувано, победник на групата е екипата на Вардар, која во групното полуфинале го совлада тимот на Металург 2, со резултат 52:24 (27:12), а во финалето и тимот на Вардар Јуниор, со резултат 53:17 (28:11).

Вардар им се приклучи на екипите на Металург, на Пелистер и на Еурофарм Работник, кои претходно го имаа обезбедено учеството на фајналфор-турнирот во Купот на Македонија, кој ќе се игра на 19 и на 20 мај, најверојатно во Битола.

Ждрепката за полуфиналните двојки ќе се влече утре.

Прочитано 23 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 + = 8