Вардар и Загреб ќе решат кој ќе биде шампион на СЕХА-лигата во сезона 2017/18

13.04.2018 21:02
29352283_1226128474156557_1420034753593055352_o

Завршија двете полуфинални средби од фајналфорот во СЕХА-лигата. Во финалето очекувано се пласираа екипите на Вардар и на ППД Загреб. Но, за разлика од Вардар, кој целосно го надигра тимот на Мешков Брест, екипата на ППД Загреб против Цеље ПЛ се мачеше до последната секунда и извојува минимална победа.

.

Резултати од полуфиналните средби:

Вардар – Мешков Брест  33:24 (17:14)

ППД Загреб – Цеље ПЛ  29:28 (13:15)

.

Утре во Скопје е слободен ден, а в недела ќе се одиграат последните две средби во сезона 2017/18:

17.45 ч.:  Мешков Брест – Цеље ПЛ   – натпревар за третото место

20.15 ч.:  Вардар – ППД Загреб   – големото финале

Прочитано 58 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


2 + = 9