ВЕБ САЈТОТ НА МЕТАЛУРГ ПОВТОРНО ВО КОНКУРЕНЦИЈА ЗА НАЈДОБАР САЈТ ВО РЕГИОНОТ

26.05.2015 11:22
sala 9publika_resize

za tekst

Веб сајтот на Металург повторно е во конкуренција за најдобар сајт во регионот, а организатор на изборот традиционално е специјализираниот ракометен портал “Балкан Хандбал“.

Да потсетиме, нашиот сајт е актуален победник на ова натпреварување, а освен нас, во досегашните избори, на победничкиот успех му се радуваше уште само веб сајтот на Цеље, и тоа четирипати до сега.

Како и секогаш, изборот ќе го прави жирито составено од еминентни спортски новинари од регионот, но и фановите со своите гласови.

При изборот ќе се оценуваат ажурноста, содржината, дизајнот, интерактивноста на веб сајтот, но и работата на социјалните мрежи.

Фановите ќе можат да гласат до 1 јуни, на следниот link.

Прочитано 491 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 + 4 =