ВЕЛКО МАРКОСКИ ДЕНЕС ПОЛНИ 26 ГОДИНИ

05.04.2012 11:43
DSC_7229_resize_resize

Левиот бек на Металург и македонската репрезентација, Велко Маркоски, денес полни 26 години. Веле моментално е во Гетеборг каде треба да го даде својот придонес во пласманот на нашата репрезентација на ОИ во Лондон. На Маркоски му посакуваме да му се исполни желбата за пласманот на ОИ, му посакуваме добро здравје, среќа и успех во саканиот спорт.

                                                                                      РК Металург

 

Фото:

Прочитано 327 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


2 − = 1