ВЕСТ ШТО ЌЕ ВЕ ИЗРАДУВА: ФИЛИП МИРКУЛОВСКИ ПАТУВА ВО БЕРН

19.09.2013 22:43
1234788_522952484453877_445453166_n_resize

za tekst

И покрај проблемите со рскавицата на коленото, воинот на Металург, Филип Миркуловски, ќе патува во Швајцарија, каде што ќе му помогне на својот клуб на патот до првата победа. Такви битки не се бијат без Филип, а тој ќе стори се за победата на неговиот Металург.

Фотографијата е од неговите последни подготовки пред патот за Берн, а можете да ја видите и на неговиот официјален фб профил.

Прочитано 1.812 пати

(3) Коментари

  1. mladite igraci kako madzovski, pesevski, m.manaskov… imaat li pravo za nastap vo ls?

  2. vo poslednite mecevi posebno so Seget Mirkulovski pokaza najgolema pozrtvuvanost do sega i mnogu dobro se vide deka koga ekipata “padjase” toj bese vistinski “motor” koj ja krevase na povisoko nivo so svoeto zalaganje zatoa e vazno sto patuva makar sedel na klupa . Mirkulovski e specificen i ednistven koga stanuva zbor da se gine na teren.

Напишете коментар


− 5 = 4