(Видео) Бојан Маџовски го има вториот најубав гол во СЕХА-лигата за месец септември

03.10.2018 10:21
GIL_0693_resize

Маркетинг-тимот на СЕХА-лигата ги објави петте најубави голови постигнати на натпреварите во месец септември.

Голот на Бојан Маџовски постигнат на средбата против Вардар го зазеде второто место.

.

5. Ведран Делиќ (Извиѓач)

4. Милош Грозданиќ (Војводина)

3. Стефан Вујиќ (Стеауа)

2. Бојан Маџовски (Металург)

1. Немања Ратковиќ (Војводина)

.

Прочитано 506 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 4 = 0