(Видео) Цепелинот Танкоски-Димитриоски-Серафимов меѓу најубавите голови во СЕХА-лигата во февруари

05.03.2019 02:22
AND_1629_resize_resize

Прекрасната акција на младото трио на Металург едноставно мораше да се најде меѓу најубавите голови на СЕХА-лигата во месец февруари.

Танкоски луцидно му ја додаде топката на крилниот Димитриоски, а тој му даде шанса на Серафимов со цепелин да постигне прекрасен гол на гостинскиот натпревар со екипата на Железничар во Ниш.

Погледнете го овој бисер од гол:

Прочитано 509 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 + = 7