(Видео) Цепелинот во режија на Токиќ и Шпенде е меѓу најубавите голови во СЕХА-лигата за декември

06.01.2019 10:34
GIL_5729_resize_resize

Цепелинот во режија на Анте Токиќ и Александар Шпенде од средбата Металург – Мешков Брест се најде меѓу петте најубави голови во СЕХА-лигата за месец декември.

.

Најдобри:

5. Петар Џорџиќ (Мешков Брест)

4. Иван Вида (Нексе)

3. Кристијан Дисингер (Вардар)

2. Александар Шпенде (Металург)

1. Сергеј Шилович (Мешков Брест)

.

.

 

Прочитано 90 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 + = 7