(Видео) Драмата во последните 13 секунди од средбата Пролет – Металург

21.09.2019 22:10
rk-prolet-rk-metalurg-2019-29

Ретко драматични беа последните 13 секунди од средбата меѓу екипите на Тинекс Пролет и на Металург. Домашната екипа заработи две едноподруго исклучувања и тргна во напад со само четворица ракометари. Одбраната на Металург направи огромен кикс, кога му дозволи на Поповски да направи соло продор и да постигне гол на само неколку секунди до крајот. Металург го спаси молскавичната реакција на Дупјачанец, кој веднаш по примениот гол го пронајде Танкоски, а тој ја префрли топката до Кбилашвили, кој пак во извонреден трк израмни на само две секунди до крајот.

.

Прочитано 972 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 + 4 =