(Видео) Драматичната завршница на средбата Металург – Бутел Скопје

27.09.2019 22:56
DAR_3391_resize

Металург водеше во текот на сите 60 минути, најчесто со 3 до 5 голови разлика. Но, во последната минута, најмногу поради наши грешки, влеговме во драматична завршница.

Најпрво, Мице Шилегов промаши пенал, со кој требаше да се потврди нашата победа, а потоа промаши и Златко Мојсовски, кој можеше да му донесе бод на тимот на Бутел.

На крајот, победи подобриот тим – Металург.

 

 

.

Прочитано 413 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 + = 10