(Видео) Двајца ракометари на Металург во топ 5 асистенти на СЕХА-лигата

17.05.2018 13:04
MJI_1087_resize

Двајца наши ракометари влегоа во најдобрата петорка асистенти во СЕХА-лигата во сезона 2017/18.

Најдобар асистент во лигата е Петар Зујовиќ од Динамо Панчево, со 57 асистенции.

На трето и на четврто место се нашите Мартин Велковски (45) и Филип Кузмановски (44).

.

Топ 5 асистенти:

1. Петар Зујовиќ  (Динамо Панчево)   57

2. Бруно Буторац  (Татран Прешов)   51

3.  Мартин Велковски  (Металург)   45

4. Филип Кузмановски  (Металург)   44

5. Дмитри Николенкау  (Брест Мешков)   43

.
.

Прочитано 68 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 1 = 7