Топ Вести

(Видео) ЕХФ го објави идеалниот тим на 14. коло на Лигата на шампионите

04.03.2019 01:45
ba6ffd566fc59088516d4b9e241d2e08_XL_resize_resize1-610x3822-610x382

ЕХФ го објави идеалниот тим на 14. коло на Лигата на шампионите. Изборот можете да го видите на следниот линк.

Идеален тим на колото:

Лево крило   Давид Мандиќ ППД Загреб
Лев бек Франкис Карлос Марцо
Спортинг
Среден бек Деан Бомбач
Пик Сегед
Десен бек Лука Степанчиќ
ПСЖ
Десно крило Блаж Јанц
Киелце
Пикер Бјарте Мирхол
Скјерн
Голман Адам Моравски
Висла Плоцк
Прочитано 175 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 + = 12