Топ Вести

(Видео) Голот на Јагањац во топ 5 голови на 18. коло на СЕХА-лигата

21.03.2018 23:00
seha2-610x369

По завршувањето на последното коло од регуларниот дел на СЕХА-лигата, маркетинг тимот на лигата ги одбра петте најубави голови на колото. Меѓу нив е и “бомбата“ на нашиот Халил Јагањац.

.

Топ 5 голови:

  1. Лука Циндриќ  (Вардар)
  2. Валентин Куран  (Мешков Брест)
  3. Борна Манци Мичевиќ  (Нексе)
  4. Халил Јагањац  (Металург)
  5. Рок Овничек  (Горење Велење)

.

Прочитано 82 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 − 2 =