(Видео) Голови, одбрани…најдоброто од 10. коло на Лигата на шампионите

03.12.2018 10:58
13483386_10153838190478666_1771712251062790540_o_resize-610x4061-610x406-610x406-610x4061-610x406

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото. Во Топ-5 голови на колото се најде и остварувањето на нашиот Мице Шилегов.

.

Еве го најдоброто од десетото коло:

Најубавите голови можете да ги видете на следниот линк.

Најдобрите голмански одбрани погледнете ги на следниот линк.

Најдобрата публика на колото видете ја на следниот линк.

Одбраниот момент видете го на следниот линк.

Комплетниот натпревар Татран Прешов – Металург видете го на следниот линк.

Идеалниот тим на колото видете го на следниот линк.

Прочитано 144 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 6 = 8