(Видео) Голови, одбрани…најдоброто од 2. коло на Лигата на шампионите

24.09.2018 10:24
13483386_10153838190478666_1771712251062790540_o_resize-610x4061-610x406-610x406

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото.

.

Избор на ЕХФ:

Најубавите голови можете да ги видете на следниот линк.

Топ голови:
5. Сандер Сагосен (ПСЖ)
4. Хорхе Македа (Пик Сегед)
3. Андре Негру (Динамо Букурешт)
2. Диего Симоне (Монпеље)
1. Карлос Руесга (Спортинг)

Најдобрите голмански одбрани погледнете ги на следниот линк.

Топ голмани:
5, Торборн Баргеруд (Флензбург)
4, Микаел Апелгрин (РНЛ)
3. Урх Кастелиќ (ППД Загреб)
2. Иван Пешиќ (Мешков Брест)
1. Марин Шего (Пик Сегед)

Најдобрата публика на колото видете ја на следниот линк.

Одбраниот момент видете го на следниот линк.

Комплетниот натпревар Металург – Бешикташ видете го на следниот линк.

Идеалниот тим на колото видете го на следниот линк.

Прочитано 102 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 − 2 =