(Видео) Голови, одбрани…најдоброто од 4. коло на Лигата на шампионите

08.10.2018 02:59
13483386_10153838190478666_1771712251062790540_o_resize-610x4061-610x406-610x406

По традиција, после секое одиграно коло во Лигата на шампионите, маркетинг тимот на ЕХФ ги избира петте најубави голови и петте најдобри одбрани на колото. За жал, ниту во изборот од ова коло не се најдоа ракометари на Металург.

.

Еве го најдоброто од четвртото коло:

Најубавите голови можете да ги видете на следниот линк.

Најдобрите голмански одбрани погледнете ги на следниот линк.

Најдобрата публика на колото видете ја на следниот линк.

Одбраниот момент видете го на следниот линк.

Комплетниот натпревар Силкеборг – Металург видете го на следниот линк.

Идеалниот тим на колото видете го на следниот линк.

Прочитано 219 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − 5 =