(Видео) Халил Јагањац најдобар лев бек на СЕХА-лигата за месец септември

27.09.2018 10:34
AND_1623_resize

Маркетинг-тимот на СЕХА-лигата го објави идеалниот тим на лигата за месец септември.

Иако Металург во првите четири кола освои само еден бод, но играше со тројца фаворити за освојување на лигата, СЕХА-лигата ја забележа добрата игра на нашиот Халил Јагањац и го прогласи за најдобар лев бек во лигата за месец септември.

.

Халил е дел од идеалниот тим на лигата, кој изгледа вака:

Лево крило   Ведран Делиќ Извиѓач
Лев бек Халил Јагањац Металург
Среден бек Томи Возаб Нексе
Десен бек Даинис Кристопанс Вардар
Десно крило Максим Баранов Мешков Брест
Пикер Рожерио Мораеш Вардар
Голман Дејан Милосављев Вардар

.

Прочитано 73 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


8 + 6 =