(Видео) Идеален тим на 1. коло на Лигата на шампионите

16.09.2019 14:29
Capture1_2102016_resize1-610x315-610x3151-610x3151-610x3151-610x315-610x315

Маркетинг тимот на ЕХФ го објави идеалниот тим на првото коло на Лигата на шампионите.

.

Идеален тим:

Голман: Андреас Волф (Киелце)
Лево крило: Диего Бранкиљо (Порто)
Лев бек: Никола Билик (Кил)
Среден бек: Сташ Скубе (Вардар)
Десен бек: Мадс Кристијансен (Алборг)
Десно крило: Валентин Јоанеа (Спортинг)
Пикер: Лудовик Фабрегас (Барселона)

.

Прочитано 353 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 1 = 9