(Видео) Идеален тим на 10. коло на групната фаза на Лигата на шампионите

02.12.2019 19:59
Capture1_2102016_resize1-610x315-610x3151-610x3151-610x3151-610x315-610x315-610x3151-610x3151-610x315-610x3151-610x315-610x3151-610x315

Маркетинг тимот на ЕХФ го објави идеалниот тим на десетото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Во овој тим не се најдоа играчи на Вардар и на Е.Работник.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ.

.

Идеален тим на колото:

Голман: Андреас Волф (Киелце)
Лево крило: Себастјан Фримел (Кадетен Шафхаузен)
Лев бек: Никола Билик (Кил)
Среден бек: Петар Ненадиќ (Веспрем)
Десен бек: Лукас Сандел (Елверум)
Десно крило: Валтер Кринц (Кристијанштад)
Пикер: Максим Бабичев (Мотор Запорожје)

Прочитано 21 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 + = 10