(Видео) Идеален тим на 11. коло на Лигата на шампионите

11.02.2019 12:26
13483386_10153838190478666_1771712251062790540_o_resize-610x4061-610x406-610x406-610x406

ЕХФ го објави идеалниот тим на 11. коло на Лигата на шампионите.

Идеален тим на колото:

Лево крило   Тимур Дибиров Вардар
Лев бек Михал Јурецки Киелце
Среден бек Борис Пуховски Мотор
Десен бек Иван Сршен ППД Загреб
Десно крило Лук Абало ПСЖ
Пикер Јан Колбахер Р.Н.Левен
Голман Винсан Жерар Монпелје

.

Прочитано 20 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 3 = 4