(Видео) Идеален тим на 13. коло на Лигата на шампионите

24.02.2020 01:02
Capture1_2102016_resize1-610x315-610x3151-610x3151-610x3151-610x315-610x315-610x315

По завршувањето на сите натпревари, маркетинг службата на ЕХФ го објави идеалниот тим на 13. коло на Лигата на шампионите.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ.

.

Идеален тим на колото:

Лево крило   Андреј Јуринок
Мешков Брест
Лев бек Анте Кудуз
Динамо Букурешт
Среден бек Анте Гаџа
ППД Загреб
Десен бек Јуре Доленец
Барселона
Десно крило Микита Ваилупау
Мешков Брест
Пикер Артсем Каларек
Киелце
Голман Анрпад Штербик
Веспрем
Прочитано 36 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − 2 =