(Видео) Идеален тим на 14. коло на Лигата на шампионите

02.03.2020 01:51
Capture1_2102016_resize1-610x315-610x3151-610x3151-610x3151-610x315-610x315-610x315

По завршувањето на сите натпревари, маркетинг службата на ЕХФ го објави идеалниот тим на 14. коло на Лигата на шампионите.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ.

.

Идеален тим на колото:

Лево крило   Хуго Дескат
Монпелје
Лев бек Ричард Бодо
Пик Сегед
Среден бек Лука Циндриќ
Барселона
Десен бек Лукас Сандел
Елверум
Десно крило Марк Марчер
Алборг
Пикер Јоханес Гола
Фленсбург
Голман Саид Хајдарирад
Динамо Букурешт
Прочитано 47 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − = 1