(Видео) Идеален тим на 2. коло на Лигата на шампионите

24.09.2018 10:15
Capture1_2102016_resize1-610x315-610x315

ЕХФ го објави идеалниот тим на првото коло на Лигата на шампионите, а во него немаше место за ракометари на Металург.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ.

.

Идеален тим на колото:

Лево крило   Давид Мандиќ ППД Загреб
Лев бек Рихард Бодо Пик Сегед
Среден бек Лука Циндриќ Киелце
Десен бек Дика Мем Барселона
Десно крило Ласе Свон Фленсбург
Пикер Бјарте Мирхол Скјерн
Голман Иван Пешиќ Мешков Брест
Прочитано 165 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 − 4 =