(Видео) Идеален тим на 3. коло на Лигата на шампионите

30.09.2019 01:08
Capture1_2102016_resize1-610x315-610x3151-610x3151-610x3151-610x315-610x315-610x3151-610x315

Маркетинг тимот на ЕХФ го објави идеалниот тим на третото коло на Лигата на шампионите. Во овој тим не се најдоа играчи на Вардар и на Е.Работник.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ.

.

Идеален тим на колото:

Голман: Марин Шего (Монпелје)
Лево крило: Адама Кејта (ПСЖ)
Лев бек: Олафур Гудмундсон (Кристијанштад)
Среден бек: Горан Јоханесен (Фленсбург)
Десен бек: Амин Банур (Динамо Букурешт)
Десно крило: Богдан Радивојевиќ (Пик Сегед)
Пикер: Магнус Јенсен (Алборг)

Прочитано 69 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 7 = 12