(Видео) Идеален тим на 4. коло на Лигата на шампионите

14.10.2019 01:12
Capture1_2102016_resize1-610x315-610x3151-610x3151-610x3151-610x315-610x315-610x3151-610x3151-610x315

Маркетинг тимот на ЕХФ го објави идеалниот тим на четвртото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Во овој тим не се најдоа играчи на Вардар и на Е.Работник.

Видеото можете да го погледнете ОВДЕ.

.

Идеален тим на колото:

Голман: Саид Хајдарирад (Динамо Букурешт)
Лево крило: Емил Јакобсен (ГОГ)
Лев бек: Мохамед Зуси (Монпелје)
Среден бек: Аиденас Малажинскас (Мотор Запорожје)
Десен бек: Гзим Салихи (Савехоф)
Десно крило: Хавијар Муњоз (Татран Прешов)
Пикер: Бенце Банхиди (Пик Сегед)

Прочитано 58 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 − 5 =